עו”ד תעבורה

על תפקידו ועבודתו של עו”ד תעבורה

עו”ד תעבורה מייעץ ומייצג לקוחות שמואשמים בעבירות תנועה שונות בבתי המשפט לדיני תעבורה. בין עבירות התנועה הנפוצות שמגיעות לכותלי בית המשפט ניתן לציין, נהיגה בשכרות, מעבר על קו הפרדה רצוף ועקיפה, נהיגה במהירות מופרזת, נהיגה ללא רישיון נהיגה או רכב בתוקף, אי ציות לתמרורים בכלל ולתמרור עצור בפרט, נהיגה של נהג צעיר ללא מלווה ועוד. במאמר זה נסקור בקצרה מקצת מעבירות אלו, נפרט מה חשוב להבין לגביהם ובאיזה אופן, עו”ד תעבורה יכול לסייע בהליכים המשפטיים בתיקים השונים.

עבירת עקיפה או מעבר של קו הפרדה

העבירה של מעבר על קו הפרדה רצוף הוגדר עבור מקרים בהם, הנהג ברכב עקף בפועל רכב או ניסה לעקוף רכב תוך שהוא חוצה בנסיעתו, את קו ההפרדה הרציף שבין נתיב נסיעתו והנתיב של הנוסעים מהכיוון הנגדי. עבירה זו נחשבת לעבירה חמורה בגלל הסכנה הגדולה לנהגים והנוסעים בכביש. העונש לנהג המורשע בעבירה זו, יכול להגיע ל10 נקודות, לצד צעדי ענישה נוספים בהתאם לכל מקרה ספציפי. הענישה תוחמר בהתאם לתוצאות וההשלכות של ביצוע העבירה על אחרים, למשל כאשר בעקבות העקיפה, התרחשה תאונה שהובילה לפגיעה ברכוש או בנפש כתוצאה מהאירוע. הרשעה בעבירה זו בידי שופט התעבורה, גוררת עונש של פסילת הרישיון ל-3 חודשים לכל הפחות. בסמכות בית המשפט להחמיר את העונש לכדי מאסר בפועל, דבר שלרוב קורה, כאשר העבירה גרמה לתאונה חמורה ונפגעים בפועל.

נהיגה במהירות מופרזת

עבירת התנועה אולי הנפוצה ביותר היא על נהיגה במהירות מופרזת. כאשר שוטר תנועה נותן דו”ח על מהירות, בדרך כלל העבירה מוגדרת כעבירת ברירת משפט, הנחשבת לקלה יותר מעבירה של הזמנה לדין. המשמעות של ברירת משפט, מבחינת המשפט התעברותי, היא שלנהג ניתנת האפשרות, להודות בביצוע העבירה ולשלם את הקנס בתור עונש או שלא להודות ולבקש להישפט על העבירה בבית המשפט. גם כאשר הנהג משלם את הקנס, אין בכך משום סיום ההליך. עבירת מהירות מופרזת מלווה בנקודות חובה שיכולה להגיע ל 8-10 נקודות, תלוי ברמת החריגה מהמהירות המותרת. במהירות גבוהה במיוחד, כזו העולה ב40 קמ”ש על המהירות המותרת, עבירת המהירות הופכת להיות עבירת תנועה מסוג של הזמנה לדין ולא ניתן לשלם קנס בלבד. 

צבירת נקודות

נהיגה ללא רישיון לאחר שלילה מנהלית בשטח או כתוצאה מצבירת נקודות, כמו גם לאחר פסיקת שופט נחשבת לחמורה מאוד, מכיוון שהנהג בנהיגתו, למעשה מפגין חוסר מורא וזלזול בשלטון החוק. לגבי שיטת הנקודות חשוב להבין שכאשר אתם משלמים דו”חות על עבירות תנועה, הנקודות מצטברות ובסופו של דבר השלילה של הרישיון תגיע במפתיע. חשוב לפני החלטה לגבי בקשה להישפט או תשלום, להתייעץ עם עו”ד תעבורה לשם קבלת החלטה מיטבית בטווח הארוך. בכל עבירת תנועה שנעצרתם בגינה, חשוב לשתף פעולה באופן מלא, עם השוטרים במהלך קבלת הדו”ח ולתעד לעצמכם בכתב, את כל הטענות שהועלו כלפיכם, את תגובתכם לדברים ואת ההתנהלות הכללית של השוטרים לאורך כל המקרה.

ליווי וייעוץ של עו”ד תעבורה המומחה לתחום

בכל תיק של עבירות תעבורה שמגיעות לבית המשפט, תוצאות הפסיקה והעונש לא נכתבו מראש. לכן ישנה חשיבות גדולה לייעוץ וליווי של עורך הדין המתמחה בתחום. במקרים רבים נפלו פגמים בהתנהלות השוטרים או בתקינות המכשירים וניתן לגבש בהסכמה הסדר מקל, עם הודאה בעבירה וענישה מופחתת בהסכמת הצדדים. במידה ואתם עומדים לדין על עבירת מהירות מופרזת או עקיפה מסוכנת,  כדאי שיהיה לכם לצדכם את עו”ד אמנון גולן המומחה בתחומים של עבירות תנועה ודיני תעבורה. בנוסף, עו”ד אמנון גולן הוא בעל ניסיון רב שנים בתפקידים שונים במשטרת ישראל, בין השאר כחוקר, מה שתורם רבות לכישוריו וליכולותיו המשפטיים בתחום זה.

ליטיגציה אזרחית

תביעות אזרחיות המגיעות לכתלי בית המשפט מגיעות לדיונים מול שופט כאשר לצד התובע ולצד הנתבע יש אפשרות להעלות טענות בנוגע

קרא עוד >

כתבה בכאן דרום

באם הואשמת באישום פלילי, לא משנה באיזה תיק מדובר, תזדקק באופן מידי לעורך דין מנוסה ומקצועי בפלילים שיציב את צרכיך

קרא עוד >