כתבה בכאן דרום

באם הואשמת באישום פלילי, לא משנה באיזה תיק מדובר, תזדקק באופן מידי לעורך דין מנוסה ומקצועי בפלילים שיציב את צרכיך בראש הרשימה. 

משרד עורכי דין אמנון גולן ושות’, הוא משרד בוטיק הפעיל מזה כעשור ומתמחה בתחומים הפלילי, התעבורה, דיני משפחה, מקרקעין, הוצאה לפועל, דיני צבא, משרד הביטחון ונזיקין. המשרד בבעלותו של עו”ד אמנון גולן, כולל חמישה עורכי דין בעלי וותק וניסיון, המספקים כל אחד בתחום מומחיותו, ייעוץ משפטי, ליווי וייצוג בגובה העיניים, תוך בניית תיק ההגנה הטוב והאפקטיבי ביותר ללקוח. 

עו”ד אמנון גולן מתמחה בתחומי התעבורה, הפלילי ודיני משפחה. הוא מייצג לקוחות המואשמים בעבירות פליליות מורכבות, עבירות צווארון לבן, עבירות מין, אלימות במשפחה וכן בעבירות תעבורה ותיקי גירושין. הליווי שלו מאופיין באמפתיה וקשב רב לחששותיהם ולבטיהם של הלקוחות ועבודה אינטנסיבית על התיק עד להשגת התוצאות הטובות ביותר. שוחחנו עמו על תחום המשפט הפלילי.

כיצד משבר הקורונה השפיע בנושא האלימות במשפחה?
“למשבר הקורונה היתה השפעה מורגשת בתחום האלימות במשפחה” אומר עו”ד גולן, “כתוצאה מהלחץ שנוצר בתוך התא המשפחתי בזמן השהות הממושכת יחד, בני זוג, לעתים קרובות, התווכחו ורבו הרבה יותר ואף הריבים שלהם פעמים רבות הסלימו, מעבר ליכולת שלהם לפתור את הבעיות בעצמם. כמו בסיר לחץ דברים התפרצו החוצה מעבר לפרופורציה הרצויה, והיתה עליה במקרים של אלימות פיזית. מקרה מיוחד בו טיפלנו וממחיש את השפעת הקורונה על האלימות במשפחה, היה של נער שתקף את הוריו עד לרמה שהיו צריכים להתקשר למשטרה. האירוניה שבדבר, שעל אף שההורים פנו למשטרה לעזרה ובנם נעצר, הם אלו שפנו אלינו וביקשו שנייצג את הבן במשפט, מאחר והמדינה מוציאה את כתב האישום”.

כיצד אתה כעורך דין פלילי נכון לייצג בעבירות מין, במיוחד כאלו שבוצעו כלפי ילדים?
“בתחילת דרכי כעורך דין פלילי, החלטתי שאיני מייצג נאשמים בעבירות מין. בהמשך ועם צבירת הניסיון הבנתי, שלעבירות מין יש הכללה כל כך רחבה וצריך להבחין בין סוגי עבירות שונים. יש עבירות מין קשות וישנן שטחיות. ויש כמובן נאשמים בעבירות שלא בצעו את העבירה בפועל וגם להם יש זכות לקבל ייצוג הולם לניקוי התיק הפלילי.

“מקרה לדוגמה של עבירת מין ‘שטחית’ שייצגתי, נהג אוטובוס של הסעות ילדים שבאחת מהתחנות הושיב את אחד הילדים על ברכיו. המלווה בהסעה הבחין במעשה וראה שהנהג מתחכך בילד מבעד לבגדים. הוא הגיש תלונה והזמין ניידת שעצרה את הנהג במקום. בעת שייצגתי את הנהג ולמדתי את המקרה, הבנתי כי על אף העבירה ועל אף שהנהג ‘בא על סיפוקו’ כתוצאה מהחיכוך בילד, הכל נעשה מבעד לבגדים. הנהג לא חשף את אבריו, לא נגע באבריו של הילד, והילד לא חש כלל שמתרחש משהו חריג. זו נחשבת בעיניי לעבירה שטחית. הנהג הביע חרטה והבין שהוא זקוק לטיפול.

“במקרים אלו, ההגנה שלי נחלקת לשתי מטרות עיקריות: האחת, למזער את העונש ככל הניתן, והשניה לערב גורמי טיפול במהלך המשפט כדי לוודא שהנאשם יקבל טיפול מקצועי שיאפשר לו להימנע מהתנהגות דומה בעתיד. אני מערב בתהליך אנשי מקצוע מהתחום הטיפולי: פסיכולוגים, פסיכיאטריים וקרימינולוגים, וכחלק מהחזון שלי, אני פועל במטרה לסייע לעבריינים כאלו להשתקם ולחדול ממעשיהם לתמיד”. 

מה לגבי עבירות מין שהתגלו כלא נכונות?
“זו אחת הסיבות בגינן החלטתי להגן גם על נאשמים בעבירות מין. ישנם מקרים רבים שהיה חשד לעבירה אך הסתבר בפועל שלא היתה עבירה כלל. לדוגמה, ייצגתי אב במשפחה חרדית שהואשם בעבירה מינית כלפי בתו הפעוטה בת השנתיים וחצי. רופאת הילדים אבחנה באודם וגינלי חריג והוגשה תלונה כנגד האב על ביצוע מעשה מיני בבתו. בדיעבד הסתבר, שהילדה היתה חולה במשך כמה ימים והאב ניסה למדוד לה חום, אך בשל חוסר הידע שלו התבלבל במיקום המדחום. המשפחה קיבלה מדריכה טיפולית צמודה שתלמד את ההורים כיצד לטפל בילד קטין. זו דוגמה לאחד מהמקרים הללו בהם האשמה המיוחסת לאדם ‘גדולה עליו’ מבחינת הממדים וכל מה שהוא צריך זה לעתים זו הדרכה או טיפול כזה או אחר”. 

אילו שירותים אתה מספק בתחום התעבורה?
“אני מייצג במקרים של תאונות דרכים עם נפגעים, בתביעה או בהגנה. ברוב המקרים אני מטפל בפוגע בתיק הגנה. גם שם יש לבדוק כל אירוע בפני עצמו, אפילו במקרים בהם אדם נהרג. ייצגתי נהג שנכנס לכיכר ופגע בקשיש הולך רגל, פגיעה שגרמה למותו. בתיק ההגנה אספנו צילומים ממצלמות שהיו בקרבת מקום שהוכיחו כי הקשיש שאחז בהליכון, איבד את האחיזה ואת שיווי המשקל ונפל לכביש לפני הרכב, כך שלא היה לנהג מה לעשות וכמובן שזו לא היתה אשמתו. 

“במקרים של תאונות דרכים עם נפגעים, חשוב מאוד לפנות לעורך דין מומחה בתחום. מקרה לדוגמה, של נהגת שהואשמה כי התפרצה למעבר חציה ופגעה בהולכי רגל. היא פנתה אלינו לאחר שיוצגה במשפט על ידי עורך דין אחר שלא הצליח להביא לזיכויה. מתוך הניסיון שלנו, הצלחנו להוכיח כי ממדי הרכב שלה – האורך והרוחב, לא היו מאפשרים את כניסה הרכב למיקום מעבר החציה וכך הבאנו לזיכויה בתיק. בכל תיק פלילי ככלל, חשוב ואף קריטי להיוועץ בעורך דין מנוסה וותיק המתמחה בתחום ובעל ניסיון והצלחות מוכחות, כיוון שמדובר בהשלכות מרחיקות לכת לטווח הארוך ולתוצאה הסופית”.

ליטיגציה אזרחית

תביעות אזרחיות המגיעות לכתלי בית המשפט מגיעות לדיונים מול שופט כאשר לצד התובע ולצד הנתבע יש אפשרות להעלות טענות בנוגע

קרא עוד >

כתבה בכאן דרום

באם הואשמת באישום פלילי, לא משנה באיזה תיק מדובר, תזדקק באופן מידי לעורך דין מנוסה ומקצועי בפלילים שיציב את צרכיך

קרא עוד >