הסכמי מכירה

על הסכמי מכירה וליווי משפטי של עורך דין במהלך קנייה או מכירת נכס

הסכמי מכירה צריכים לכלול את כל החובות והזכויות של שני הצדדים שחותמים על ההסכם, תוך התייחסות לשלבים השונים של העברת הנכס מידי הצד המוכר לצד הקונה. הסכמי מכירה צריכים להיות מפורטים בנוגע לסכומים שיועברו בתאריכים השונים, אופן הסדרת השעבוד של המשכנתא של המוכר במידה ויש כזו, עד לתשלום האחרון ומועד העברת הנכס בפועל. ההסכמים צריכים לכלול סנקציות, על איחורים בתשלומי הסכומים במועדים שנקבעו, כמו גם על אי טיפול במועד של ההליכים הבירוקרטיים השונים, כמו ביטול במועד של רישומי אזהרה בטאבו וכדומה.

בירוקרטיה ואינטרסים

עו”ד הסכמי מכירה מייצג בדרך כלל את אחד הצדדים, הקונה או המוכר כאשר הצד השני מיוצג על עו”ד הסכמי מכירה אחר. כל עורך דין צריך להיות מחויב לצד שהוא מייצג ומחובתו לדאוג שתוכן ההסכם, הסייגים השונים והתנאים בו שומרים כראוי על האינטרסים של הלקוח שלהם, כך שהוא נשאר מוגן בתהליך המכירה. עורך דין הסכמי מכירה צריך לטפל בכל הרישומים הבירוקרטים והמסמכים השונים הנדרשים, עבור הרשויות והבנקים, לאורך תהליך המכירה, על מנת שההסכם ייצא אל הפועל, בהתאם לתנאים השונים ובתאריכים שסוכמו.

הסדרת חריגות בנייה

בנוסף לניסוח של ההסכמים, משרד עורך דין הסכמי מכירה צריך לבדוק עבור הקונה, את מסמכי התכנון של הנכס ולוודא את התאמתם ברישומים למופיע בהסכם. במקרים רבים נעשו עבירות של חריגות בנייה ויש להבין את המצב החוקי של הנכס, טרם רכישתו. במידת הצורך יש להתייחס לכך במפורש בהסכם. בהקשר זה חשוב להבין, שקניית נכס עם חריגות בנייה שלא הוסדרו, אינה מבטלת את העבירה והעבירה מועברת, יחד עם הנכס לבעלים החדשים. משרד עורך דין הסכמי מכירה צריך לטפל עבור הקונה בבדיקת הזכויות בנכס מול מנהל המקרקעין, כמו גם ברישומי הנסח בטאבו. במהלך ליווי הקנייה, העורך דין צריך לדאוג לביצוע השינויים הדרושים ברישומי הטאבו של הנכס. כאשר הנכס נמכר בסכומים המחויבים במס שבח, הליווי המשפטי של קונה הנכס, צריך להגיש את ההצהרות הנדרשות לרשויות המס ולדאוג להעברתו של מס השבח כדין.

לגבי הערות אזהרה ומשכון של הנכס

עורך דין העוסק בליווי לקוח בקנייה של נכס צריך כאמור, לבדוק במאגר הרישומים של הטאבו אם לנכס מוצמדת הערת אזהרה על משכנתא או הערות אזהרה בנוגע לעיקולים אחרים. בדיקת רישומי הערות אזהרה של הנכס לצדדים שלישיים, נועדה לוודא שאין על מציע הנכס למכירה הגבלות בנוגע לזכויותיו הקניינית בנכס הנמכר. במידה ונכס שכבר משועבד לאחרים נמכר שלא כדין, המכירה עלולה להיות חסרת תוקף משפטי והקונה יכול לאבד כסף רב. במידה והנכס ממשוכן לבנק למשכנתאות של המוכר, חייבים לטפל בביטול הערת האזהרה מול הבנק של המוכר בתהליך הרכישה. יש משמעות להערות האזהרה שרשומות על הנכס, גם עבור ההסכמה של הבנק למשכנתאות של הקונה, להסכים לתת משכנתא לרוכש, במידת הצורך וזאת משום שלא ניתן למשכן את אותו הנכס פעמיים באותו הזמן. לכן בתהליך הרכישה חייבים לבטל את המשכון של המוכר על הנכס, על מנת שהקונה יוכל למשכן את הנכס ולקבל מהבנק את הכסף הנדרש לו לרכישה.

ליווי משפטי עבור ניסוח הסכמי מכירה בקנייה או מכירת נכס

במידה ואתם עומדים בפני רכישת דירה בפעם הראשונה, הרי שאתם כנראה מבצעים את הצעד הכלכלי הגדול ביותר שתעשו במהלך חייכם. למעשה כל קנייה או מכירה של נכס הינו צעד בעל משמעות כלכלית עצומה, שיכול להשפיע על איכות החיים ורמת החיים של כל המעורבים לשנים רבות. לכן ישנה חשיבות גדולה למקצועיותו וניסיונו של עורך דין שילווה אתכם לאורך התהליך. במידה ואתם מחפשים ייעוץ משפטי לקראת קניית דירה, כדאי לכם להתייעץ עם עו”ד אמנון גולן.  הוא בעל ניסיון רב בתחום ומומחה בתחומים של עבירות מס, הסכמי מכירה ורכישה ודיני מקרקעין. עו”ד אמנון גולן שירת בעברו במשטרת ישראל שנים ארוכות בתור חוקר, כמו גם במגוון של תפקידים אחרים, דבר שתורם רבות ליכולותיו המשפטיים בתחומים אלו.

ליטיגציה אזרחית

תביעות אזרחיות המגיעות לכתלי בית המשפט מגיעות לדיונים מול שופט כאשר לצד התובע ולצד הנתבע יש אפשרות להעלות טענות בנוגע

קרא עוד >

כתבה בכאן דרום

באם הואשמת באישום פלילי, לא משנה באיזה תיק מדובר, תזדקק באופן מידי לעורך דין מנוסה ומקצועי בפלילים שיציב את צרכיך

קרא עוד >