בקשה לצו קיום צוואה

כאשר אדם נפטר וישנה צוואה החתומה על שמו, ניתן לבצע את חלוקת העיזבון בצורה חוקית ומסודרת. אך בכדי לבצע את חלוקת העיזבון של הנפטר ליורשים שלו, צריך לעבור מספר שלבים בירוקרטיים וביניהם הגשת בקשה לצו קיום צוואה. על מנת שהצוואה תיכנס לתוקף, היורשים הרשומים בצוואה נדרשים להגיש בקשה לאישור הצוואה למשרד המשפטים באגף שנקרא האפוטרופוס הכללי. 

באגף האפוטרופוס הכללי האחראים לטפל בצוואות הם נציגי הרשם לענייני ירושה. בכדי שהצוואה תאושר ללא דיחוי, מומלץ להגיש את הבקשה בליווי מקצועי ומשפטי של עורך דין העוסק בדיני משפחה.

בקשה למתן צו ירושה האפטרופוס הכללי

במידה והאדם שנפטר לא השאיר אחריו צוואה, היורשים החוקיים יכולים להגיש בקשה למתן צו ירושה על מנת שיהיה ניתן לבצע את החלוקה של העיזבון בין כל היורשים. צו הירושה יקבע על-פי החוק ובהתאם ליורשים החוקיים של הנפטר. האפטרופוס הכללי הוא האגף האחראי על נושא הירושות ורשם הירושות הוא למעשה מקבל את ההחלטות לגבי צווי הירושה. חשוב לדעת כי ניתן להגיש התנגדות ב-2 השלבים השונים לפני חלוקת העיזבון – בשלב הבקשה להוצאת צו ירושה ובשלב הבקשה לקיום הצוואה.

בקשה לקיום צוואה – מי יכול להגיש?

את הבקשה לקיום צוואה יכולים להגיש היורשים הרשומים בצוואה או אנשים שיש להם עניין בקיום הצוואה על-פי האמור בה. לאחר אישור הצוואה על-ידי רשם הירושות, ניתן לבצע את חלוקת הרכוש, הכסף והנכסים בין כל היורשים.

בקשה למתן צו קיום צוואה על-ידי בית המשפט

כאשר ישנה התנגדות מגורם מסויים לקיום הצוואה כפי האמור בה, הדיון במקרה זה יועבר לערכאות משפטיות. אם אתם נדרשים להגיש בקשה למתן צו קיום צוואה או מתמודדים עם התנגדות לקיום הצוואה כפי שהיא, אתם מוזמנים לפנות לאמנון גולן משרד עורכי דין ושות’ המתמחה בדיני משפחה בכלל ובענייני ירושות וצוואות בפרט.

בקשה לצו קיום צוואה דרך אמנון גולן משרד עורכי דין ושות’

אמנון גולן משרד עורכי דין ושות’ קיים מעל לעשור ומטפל במקצועיות רבה בתיקי ירושות וצוואות בכל רחבי הארץ. במשרד של עורך הדין אמנון גל פועל צוות מיומן ומנוסה של עורכי דין האמון על בקשות לצווי קיום צוואות ולצווי ירושות.

ליטיגציה אזרחית

תביעות אזרחיות המגיעות לכתלי בית המשפט מגיעות לדיונים מול שופט כאשר לצד התובע ולצד הנתבע יש אפשרות להעלות טענות בנוגע

קרא עוד >

כתבה בכאן דרום

באם הואשמת באישום פלילי, לא משנה באיזה תיק מדובר, תזדקק באופן מידי לעורך דין מנוסה ומקצועי בפלילים שיציב את צרכיך

קרא עוד >